Back to the top

Design thinking intro

Szkolenie wprowadzające do pracy metodą design thinking.

Biorąc udział w szkoleniu design thinking, w ciągu czterech godzin doświadczysz na własnej skórze czym jest ta metoda i dowiesz się dlaczego jest skuteczna w rozwiązywaniu złożonych problemów.

Design thinking intro

praktyczne szkolenie

Otwórz się na odbiorcę i daj się zainspirować

Punktem wspólnym dla rozwiązywania problemów z wykorzystaniem podejścia design thinking jest umiejscowienie w centrum zainteresowania człowieka (klienta, pracownika, odbiorcy) i jego potrzeb. W ciągu ostatniej dekady Design Thinking zrobił zawrotną karierę. Dziś jest wykorzystywany w wielu obszarach biznesu – w pracach R&D, rozwoju produktów i usług, marketingu, zarządzaniu czy HR – wszędzie tam, gdzie rozumie się, że doświadczenia klientów, użytkowników i pracowników mają podstawowe znaczenie.

Chcesz dowiedzieć się jak zastosować DT w Twojej firmie? W trakcie szkolenia w praktyczny sposób doświadczysz wszystkich najważniejszych zasad towarzyszących pracy metodą design thinking. 80% czasu przeznaczymy na pracę warsztatową i sprawimy, że nie tylko poznasz, ale też poczujesz na własnej skórze, co różni DT od tradycyjnego podejścia do rozwiązywania problemów. Podczas pozostałych 20% dowiesz się, skąd pochodzi design thinking, jakie są realne przykłady jego skutecznego zastosowania oraz na co należy uważać, korzystając z tej metody. Biorąc udział w szkoleniu, masz też gwarancję, że wyposażymy Cię w komplet materiałów, które pozwolą Ci wrócić do zdobytej wiedzy i zastosować ją w praktyce.

*Podstawowe wiadomości o metodzie znajdziesz w naszym krótkim przewodniku po design thinking, który można pobrać ze strony głównej www.hshs.pl.

UWAGA

To szkolenie ma na celu wprowadzić uczestników w tematykę pracy metodą design thinking. Jeśli dla Ciebie to za mało lub posiadasz już podstawową wiedzę na temat tego podejścia i chciałbyś dowiedzieć się więcej, sprawdź szkolenie dla moderatorów lub napisz do nas – realizujemy również zaawansowane wersje tego szkolenia, przygotujemy ofertę skrojoną pod Twoje potrzeby i oczekiwania.

Ramowy plan szkolenia i tematyka
  • Praktyczne doświadczenie pełnego procesu pracy metodą design thinking
  • Skąd się to wzięło, czyli krótka historia DT
  • 5 etapów charakteryzujących metodę design thinking
  • Zasady dodatkowe, których należy przestrzegać na każdym etapie pracy
  • Po co i jak otwierać się na odbiorcę – rola empatii w rozwiązywaniu problemów
  • Realne przykłady skutecznego wykorzystania design thinking w pracy z różnymi wyzwaniami
Co zyskasz
  • W praktyczny i szybki (opisane szkolenie trwa 4 godziny) sposób zdobędziesz podstawową wiedzę o tym, czym jest metoda design thinking i co ją charakteryzuje.
  • Zrozumiesz 5-etapowy cykl pracy metodą DT i poznasz najważniejsze zasady wyróżniające każdy z etapów.
  • Dowiesz się, jakie jest spektrum wykorzystania tego podejścia do rozwiązywania problemów i odkryjesz, jak Ty możesz je wykorzystać w swojej organizacji.

Dla kogo?

Szkolenie to jest przeznaczone dla każdego, kto rozwiązuje problemy wymagające nowatorskich rozwiązań. Szkolenie to będzie szczególnie przydatne osobom, które pracują zespołowo i choćby od czasu do czasu zmagają się z rozwiązywaniem problemów, przy których zrozumienie odbiorcy odgrywa istotną rolę. Być może projektujesz produkty, czy usługi, lub też wymyślasz i wdrażasz usprawnienia procesów wewnątrzorganizacyjnych – każde z tych zadań wymaga twórczego podejścia do wyzwań, które masz za zadanie rozwiązać.

Prowadzisz firmę, jesteś menedżerem, właścicielem produktu, osobą odpowiedzialną za strategie produktowe lub marketingowe? A może jesteś odpowiedzialny za dostarczanie usług publicznych lub pracujesz nad projektami społecznymi w NGO. To szkolenie wniesie do Twojej pracy nowe narzędzia twórczego współdziałania z innymi.

Design thinking intro

praktyczne szkolenie

Odezwij się do nas!

Chcesz poznać Design Thinking i użyć tej metody do stworzenia innowacji, wzmocnienia kreatywności swojego zespołu, lub wsparcia ich zaangażowania i motywacji w usprawnianie działalności firmy? Masz jakieś pytania odnośnie naszej oferty? Daj znać!

Email: biuro@hshs.pl
Tel: +48 503 133 328

© design by Morf Studio Barbara Janczak