Back to the top

Praktyczny kurs on-line

Projektowanie Employee Experience z użyciem Service Design

Krótki i praktyczny kurs online pokazujący, jak tworzyć i budować świetne Employee Experience. Składa się w 20 proc. z wiedzy, a w 80 proc. z konkretnych narzędzi i technik pracy, wywodzących się ze sprawdzonej metody Service Design. Z ich pomocą będziesz mógł/mogła badać realne potrzeby współpracowników, a następnie realizować konkretne działania budujące Employee Experience w Twojej organizacji.

Krótko i konkretnie: 2 spotkania po 4 godziny; termin do ustalenia

Do wykorzystania: komplet materiałów ze szkolenia

Warsztatowa forma: wiedza, narzędzia, ćwiczenia i kejsy – wszystko “na żywo”

Do pochwalenia się: certyfikat udziału w szkoleniu

Mała grupa (max 12 osób) i praca nad wyzwaniami związanymi z Employee Experience

Bonus: 30 min. indywidualnych konsultacji dla każdego jako follow-up do szkolenia

960 zł + 23% Vat

Dziś nie ma chyba firmy, dla której Employee Experience nie byłoby ważne. Rekrutacja, on-boarding i off-boarding, szkolenia i transfer wiedzy, komunikacja wewnętrzna, system benefitów, integracja... To wszystko procesy, które mogą budować świetne (lub niekoniecznie) doświadczenia pracowników. Dziś wielu wyzwań związanych z Employee Experience dostarcza praca zdalna i hybrydowa, w której utrzymanie zaangażowania i efektywności pracowników staje się coraz trudniejsze. Tymczasem, jak przekonują dziesiątki raportów i kejsów z branży - dobre Employee Experience przekłada się na liczne twarde i miękkie korzyści, w tym wyższą retencję, zadowolenie i zaangażowanie pracowników.

Dobra wiadomość jest taka, że Employee Experience można świadomie projektować i są do tego konkretne narzędzia i metody pracy. Dostarcza ich Service Design – metoda robiąca zawrotną karierę w projektowaniu usług, ale z powodzeniem wykorzystywana także do projektowania przyjaznych i empatycznych organizacji. Możesz poznać te narzędzia na tym szkoleniu i wykorzystać je do budowania Employee Experience w Twojej organizacji. 

 • Mężczyzna stoi przy szybkie i przykleja na nie kolorowe karteczki. Jest w trakcie procesu design thinking

Naucz się projektować Employee Experience krok po kroku i od razu wykorzystaj tę wiedzę do pracy nad konkretnym wyzwaniem!

Ramowy plan szkolenia i tematyka

Dzień 1.

 • Intro: co to jest Employee Experience, jak powstaje, dlaczego jest ważne?
 • Co to jest Service Design i jak się łączy z Employee Experience? W czym może pomóc Tobie i Twojej organizacji? 
 • Nie tylko Candidate Experience: przykłady projektów z zakresu Employee Experience zrealizowanych metodą Service Design.
 • Jak dobrać zespół, wybrać wyzwanie i zorganizować pracę?
 • Empatia, empatia i jeszcze raz empatia: mapowanie doświadczeń i odkrywanie potrzeb pracowników techniką wywiadu i Customer Journey.

Dzień 2. 

 • Zamiana danych w insighty: technika story sharing.
 • Od insightów do pomysłów na poprawę Employee Experience: przygotowanie i zasady prowadzenia sesji ko-kreacji.
 • Wdrażanie pomysłów w życie: jak prototypować i prezentować pomysły, żeby zyskać buy-in.
 • Jednodniowy sprint projektowy czy Employee Experience task force? – jak zrealizować projekt Employee Experience w organizacji.
Co zyskasz
 • Dowiesz się, na czym polega projektowanie Employee Experience z wykorzystaniem metody Service Design i jak możesz je wykorzystać w swojej pracy.
 • Poznasz narzędzia pozwalające odkrywać realne (i czasem mocno ukryte) potrzeby Twoich współpracowników i na realnych przykładach zobaczysz, jakie korzyści mogą one przynieść w projektowaniu EX.
 • Poznasz i wypróbujesz podstawowe narzędzia i techniki Service Design: wywiad, Customer Journey, sesje ko-kreatywne.
 • Wszystkiego nauczysz się w zwinnej formie inwestując tylko 2 razy 4 godziny Twojego czasu.
 • Będziesz miał(a) kontakt z innymi uczestnikami i prowadzącymi – ten kurs to zwinny, prowadzony na żywo warsztat online, a nie jakieś nudne webinary:)
 • Dostaniesz paczkę materiałów ze szkolenia i certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla każdego, kogo ma wpływ na budowanie Employee Experience w organizacji, dziale czy zespole:

 • Polecamy go przede wszystkim osobom pracującym na stanowiskach HR business partner, people & culture, people & talent oraz learning & development. 
 • Świetnie sprawdzi się także wszystkim osobom odpowiedzialnym za przebieg konkretnych procesów (candidate experience, on-boarding, szkolenia itd.) niezależnie od ich formalnej roli w organizacji.
 • Może być także przydatne dla liderów mniejszych firm i organizacji, którzy chcieliby lepiej odpowiadać na potrzeby swojego zespołu.
 • Jeśli po prostu słyszałeś/aś o Employee Experience i chcesz wiedzieć więcej oraz poznać konkretne narzędzia pracy.

Jak to będzie wyglądało?

> Szkolenie jest podzielone na 2 spotkania online po 4 godz.

> Termin szkolenia do ustalenia

> Będziemy je prowadzić przy użyciu Zooma (wystarczy kliknąć w link, który Ci wyślemy, żeby dołączyć do spotkania)

> Spotkania są interaktywne - będzie okazja do dyskusji i współpracy z prowadzącymi i uczestnikami(czkami), dlatego będzie Ci potrzebny sprawny mikrofon i kamera

> Na zakończenie dostaniesz od nas certyfikat i paczkę materiałów oraz zestaw polecanych przez nas źródeł na temat Service Design

> Bonus: dla każdego uczestnika/czki możliwość 60 min. bezpłatnej konsultacji jako follow-up do szkolenia

Opinie uczestników naszych warsztatów

testimonial-avatar

Zgrany duet przeprowadził grupę przez szkolenie płynnie, aktywnie, w odpowiedniej relacji "zakres materiału - czas", efektywnie używając narzędzi do pracy zdalnej. Było warto uczestniczyć.Wojciech Soldaty

5 out of 5

testimonial-avatar

Warsztaty przeprowadzone dynamicznie i interaktywnie, co w formie zdalnej nie jest łatwo uzyskać i za to przede wszystkim należą się prowadzącemu wielkie brawa! Poza tym świetne materiały poszkoleniowe i dalsze wsparcie - naprawdę warto skorzystać!Justyna Wysowska

testimonial-avatar

Wspaniałe warsztaty, pozwalające rozwinąć umiejętności. Doskonałe prowadzenie i część merytoryczna. Zdecydowanie polecam i chętnie powtórzyłabym je w przyszłości. Jest to wiedza, którą warto utrwalać 🙂Monika

Prowadzący

Seweryn Rudnicki - hearts&heads

Seweryn Rudnicki, PhD –design researcher i facylitator procesów, których celem jest stworzenie dobrych doświadczeń i użytecznych rozwiązań. Od kilku lat używa Service Design, Design Thinking i innych metod kreatywnych do tworzenia usprawnień w produktach, usługach i – bardzo często – procesach organizacyjnych. Stały pracownik AGH w Krakowie i współzałożyciel Hearts&Heads. Pracował m.in. dla takich klientów jak: Motorola Solutions, ABB, HSBC, AON, Brainly, Prisjakt, Admind, Omnisense, 3DGence, Krakowski Park Technologiczny i wielu innych.

lukasz-blog

Łukasz Maźnica – Ekonomista, trener Service Design & Design Thinking, będący jednocześnie praktykiem obu tych metod. Na co dzień wykorzystuje SD & DT do tego, by wspierać klientów Hearts&Heads w tworzeniu organizacji, które dają pracownikom lepsze doświadczenie pracy lub w tworzeniu produktów/usług, które dają klientom dużą satysfakcję, dobrze odpowiadając na ich potrzeby. W ostatnich latach realizował projekty na zlecenie i we współpracy m.in. z: ABB Hitachi PG, Motorola Solutions, Omnisense, Admind Agency, Media Expert, VOX Meble, czy Małopolskim Instytutem Kultury.

Naucz się projektować Employee Experience krok po kroku i od razu wykorzystaj tę wiedzę do pracy nad konkretnym wyzwaniem.

praktyczne szkolenie

Odezwij się do nas!

Chcesz poznać Design Thinking i użyć tej metody do stworzenia innowacji, wzmocnienia kreatywności swojego zespołu, lub wsparcia ich zaangażowania i motywacji w usprawnianie działalności firmy? Masz jakieś pytania odnośnie naszej oferty? Daj znać!

Email: biuro@hshs.pl
Tel: +48 503 133 328

  Ta strona jest chroniona zabezpieczeniem reCAPTCHA. Zastosowanie mają
  Polityka prywatności i warunki korzystania z usług Google.

  © design by Morf Studio Barbara Janczak