Back to the top

Szkolenie – Storytelling

Jak prezentować swoje pomysły?

Myślisz, że wystarczy po prostu powiedzieć innym swój genialny pomysł a oni od razu poczują jego moc i zabiorą się do realizacji? Wydaje Ci się, że po jednym Twoim zdaniu szef, czy inwestor oddadzą Ci do dyspozycji konkretny budżet na realizację Twojej wizji? Niestety – to tak nie działa 😉. Z pewnością Twoje pomysły są wystrzałowe, ale by inni je „kupili” muszą nie tylko zrozumieć pomysł w sensie logicznym, ale – być może przede wszystkim – poczuć moc jego pozytywnego wpływu na otaczającą ich rzeczywistość biznesową.

Storytelling. Jak prezentować swoje pomysły?

praktyczne szkolenie

Naucz się jak rozbudzać wyobraźnię i poruszać emocje

Psychologia, socjologia, nauki o zarządzaniu, czy – w końcu – dziedzina praktyk scenopisarskich, aktorskich i reżyserskich oferują wiele wiedzy i praktycznych narzędzi pomagających przemienić Twój pomysł w wizję, którą wiele osób po prostu pragnie realizować. Proponujemy szkolenie, które – korzystając z powyższych dziedzin – w całości będzie oparte o ćwiczenia praktycznych sposobów na:

 1.       Poznanie odbiorcy przekazu
 2.       Stworzenie dobrej fabuły wystąpienia, prezentacji, etc.
 3.       Budowanie napięcia w opowieści
 4.       Radzenie sobie z tremą
 5.       Świadome używanie emocji
 6.       Zbieranie uczącej informacji zwrotnej z każdego wystąpienia

 

W trakcie szkolenia stworzysz fabułę opowieści odpowiadającą na potrzeby Twojej grupy i zaprezentujesz się dążąc do tego, by Twój przekaz był szczerzy, autentyczny i – przede wszystkim – inspirujący. Otrzymasz szczegółowe wskazówki, jak to zrobić, spróbujesz swoich sił przed publicznością, a potem zbierzesz rekomendacje dot. tego, co poprawiać, i w jaki sposób.

Pamiętaj

To nie jest szkolenie teoretyczne, materiałem na którym będziemy pracować będziesz Ty i Twój przekaz. Nastaw się na eksperymentowanie ze sobą i odkrywanie w sobie nowych pokładów kreatywności i emocjonalności.

Ramowy plan szkolenia i tematyka
 • Identyfikowanie i rozpoznawanie potrzeb i oczekiwań „słuchaczy”
 • Projektowanie opowieści
 • Występowanie przed publicznością
 • Trema, stres i jej rola w wystąpieniach
 • Emocje jako narzędzie – czym są i jak z nich korzystać
 • Kluczowe aspekty inspirowania
Co zyskasz
 • Umiejętność identyfikowania i analizowania potrzeb słuchaczy
 • Konkretne narzędzia projektowania opowieści i/lub wystąpienia
 • Techniki radzenia sobie z tremą i ze stresem
 • Umiejętność używania emocji w sposób celowy
 • Sposoby zbierania informacji zwrotnych
 • Większą swobodę posługiwania się własnym głosem i ciałem

Dla kogo?

Jesteś team leaderem, menadżerem, szefem? I masz wrażenie, że inni nie słuchają tego, co do nich mówisz? Jesteś członkiem zespołu i trudno Ci przekonywać innych do swoich racji? Wielokrotnie zgłaszasz dobre pomysły, ale one tak jakby nie podobają się innym? Myślisz, że wywołasz wielkie WOW, a często widzisz tylko spuszczone głowy i wzrok wbity w telefony?

To szkolenie pozwoli Ci wejść na wyższy poziom mówienia do innych tak by wzbudzać zainteresowanie, zaciekawienie i inspirację – dostaniesz narzędzia, które zwiększą szanse na to, że przekazywane przez Ciebie treści będą przez innych zapamiętywane. Dzięki temu innym będzie łatwiej poczuć wartość proponowanych przez Ciebie rozwiązań i wspierać Cię w ich realizacji.

Storytelling. Jak prezentować swoje pomysły?

praktyczne szkolenie

Odezwij się do nas!

Chcesz poznać Design Thinking i użyć tej metody do stworzenia innowacji, wzmocnienia kreatywności swojego zespołu, lub wsparcia ich zaangażowania i motywacji w usprawnianie działalności firmy? Masz jakieś pytania odnośnie naszej oferty? Daj znać!

Email: biuro@hshs.pl
Tel: +48 503 133 328

© design by Morf Studio Barbara Janczak